Technologia

Pierwszym etapem wykonania lakierowania proszkowego jest dobre przygotowanie powierzchni, które odbywa się w nowoczesnej natryskowej myjce trzykomorowej firmy LAKOL. Stosujemy także oczyszczanie laserem Fanuci.
Kolejnym etapem jest profesjonalne nałożenie farby proszkowej.
Wykorzystujemy do tego celu urządzenia wiodących producentów takich jak: LARIUS, GEMA czy WAGNER.
Wysokiej jakości farby nakładane są ręcznie co zapewnia precyzyjne polakierowanie skomplikowanych detali.
Ostatnim etapem jest utwardzanie farby. Wykorzystujemy do tego suszarki firmy EKOTECH, które zapewniają równomierny rozkład temperatur niezbędny do uzyskania wysokiej jakości powłoki.
Pokryte w ten sposób elementy odznaczają się wysoką odpornością na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych (w tym korozję). Dzięki lakierowaniu proszkowemu powierzchnie uzyskują estetyczny wygląd, a powłoka farby pozostaje w idealnym stanie przez długi czas.

Lakiernia

Lakiernia Glin od 2024 roku oferuje nową metodę oczyszczania laserem FANUCI, która jest alternatywą dla piaskowania. Laser czyszczący Fanuci bardzo dobrze radzi sobie z wszelkimi zabrudzeniami, jak farby, oleje, smary i przebarwienia. To co wyróżnia czyszczenie laserem, to na pewno duża doskonałość i precyzja a także brak ryzyka uszkodzenia podłoża, przez co możemy zastosować go do szerokiej gamy materiałów. My wykorzystujemy laser do oczyszczania konstrukcji metalowych, felg stalowych i aluminiowych, elementów pojazdów takich jak zawieszenia oraz wielu innych przedmiotów dostarczonych przez naszych klientów. Oczyszczone elementy są nie tylko pozbawione zanieczyszczeń z powłok lakierniczych i rdzy ale także wypolerowane i odtłuszczone. Po tak przygotowanym podłożu pozostaje nam tylko nałożyć nową powłokę lakierniczą.